Vedoucí

Daniela Matoušová (Hlavní vedoucí)

Už mi lidi není dvacet let, už mi není ani dvacet pět … Jmenuji se Daniela, říká se mi Daninka, zabývám se bytovou politikou a jsem tak trochu duhová víla. Letos budu jedna ze dvou hlavních vedoucích, spolu s Teuškou. Můj vztah k dětem je až růžově bílý, občas ráno tupě zírám, ale po kafi jsem zase hvězdička blýskavá. Přes den jedu nonstop, ani k stáru si neodepřu zralý třešně. A večer, když se hraje na kytáru, jsem úplná dancing queen. Být s dětmi na táboře a hrát si jako zamlada je krásný úděl, který s velkým respektem, pokorou a radostí přijmu. Moc se těším, až si spolu budeme povídat, zpívat, chodit do lesa, utíkat před deštěm nebo se spolu budeme smát.Teodora Kotyková (Hlavní vedoucí)

Zdar! Jmenuju se Teodora, ale říká se mi Tea nebo Dory. Školní rok trávím studiem na gymnáziu v Nymburce. Mnohem víc se ale věnuju hudbě, hlavně klavíru, občas ale šáhnu i po kytaře. Nepohrdnu ani kvalitní literaturou, nekonečnými procházkami či tábory. A zrovna ten bělečský mám v srdíčku už pěkně dlouho. Před pár lety jsem z táborníka povýšila na vedoucího, a teď se dokonce budu společně s Daninkou podílet na postu hlavního vedoucího. Těším se na nové i známé tváře, na večery u ohně, na obědy, no zkrátka na všechno možný, co spolu za ten týden zažijeme.Ondra Koutný (Zdravotník)

Ahoj! Jmenuji se Ondra a tábory jsou součástí mého léta již od 1 třídy. Postupně jsem se z účastníka přeměnil na praktikanta, potom vedoucího a poté vzhledem ke svému nejdříve studijnímu a nyní pracovnímu zaměření na táborového zdravotníka. Pracuji jako lékař na dětském oddělení v Pardubicích ale s dětmi se ještě mnohem raději potkávám mimo nemocnice. Na táboře mě baví pobyt venku v přírodě na čerstvém vzduchu, možnost vymýšlet zajímavé hry které si děti užijí a celkově přátelská a pohodová atmosféra která se kolem každého běhu vytvoří.Theodor Josef Lapáček (vedoucí)

Ahoj, jmenuju se Josef,  je mi 18 a jsem studentem třetího ročníku informačních technologií na prumce v Šumperku. Ve škole mě zajímají operační systémy, programování, čeština, ekonomika a občanka. Ve volném čase se rád věnuji hudbě, a to jak hraní, tak poslechu. Hraju na kytaru, klavír a bicí, baví mě politika a mám rád kvalitní filmy a zábavu. Rád pomáhám organizovat akce pro mladší děti a mládež. Pocházím ze sboru v Borové u Poličky a moc se těším na milá setkání s vámi.

Růžena Smrčková (vedoucí)

Ahoj! Jmenuju se Růžena a tábory jsou pro mě dost srdcovka. Asi hlavně proto, že jsem měla možnost na ně jezdit už od mala a byl to hlavní důvod, proč se těšit na konec školy a prázdniny. Je to totiž možnost, jak si najít nové kamarády, ještě víc poznat ty, co už známe, ale hlavně spolu zažít rozličná a nevyzpytatelná dobrodružství, která se během školního roku nenaskytnou. Ještě bych vám ráda krátce řekla něco o sobě. Většinu času během roku věnuju studiu sociologie a aplikovaného výzkumu na Karlově univerzitě v Praze. Ve volné čase rozhodně nepohrdnu dobrou knížkou, což v mém případě může být Farma zvířat, Bílá nemoc, ale i Zloděj blesku nebo Harry Potter.  Taky mám slušnou zásobu deskových her a pádel, protože v létě ráda jezdím na kánoi.

Jan Nováček (vedoucí)

Čau, jmenuju se Honza, je mi 19 let,  jsem vyučený instalatér a zároveň student na brněnské stavařské nástavbě. Jsem dlouholetý táborník a vedoucího jsem dělal na mnoha různých akcích, včetně Bělče. 😉 Hraju na kytaru, baví mě gamesy, projektování a logika. Na táboře jsem taková holka pro všechno. Rád připravuju hry, vedu rozcvičky a účastním se hudebních částí programu.

Adam Lapáček (vedoucí)

Ahoj, jmenuju se Adam, je mi 16 a jsem studentem prvního ročníku gymnázia. Ve škole se zajímám hlavně o humanitní předměty a naopak nejvíc bojuju s matematikou. Ve volném čase se rád věnuju hudbě, hraju na kytaru a mám rád filmy a filmařinu. Na tábor v Bělči jezdím od roku 2019 a od té doby se na něj rok co rok těším.

Tamara Kotyková (vedoucí junior)


Ahoj! Jmenuji se Tara, je mi 17 let a momentálně studuji na střední škole ve Francii, kde mám možnost přiučit se francouzské kultuře a především francouzštině. To je také to, co mě ve škole nejvíce baví – jazyky. Ráda se jimi zabývám i ve svém volném čase, ovšem nepohrdnu ani biologií a všeobecně vědami. Tábor je vždy odměnou za těžce oddřený školní rok, kde se můžu shledat s dětmi a pobýt s nimi chvíli venku v přírodě. Je už to taková nezbytná součást prázdnin, ať už se účastníte jako dítě či vedoucí.

Herbert Fajmon (vedoucí junior)


Čau, jmenuji se Herbert, ale můžete mi říkat Bert. V dubnu mi bude 15 let. Pocházím z Lysé nad Labem (Středočeský kraj), ale v tuhle chvíli žiju v Bernu ve Švýcarsku. Rád hraju šachy a běhám. Taky mě hrozně baví vymýšlet hry pro děti a sbližovat se s nimi, někdy ale taky dokážu být ostrý, když se dělá neplecha. Na tomhle táboře už jsem byl sedmkrát a hrozně jsem si tábor oblíbil. Za celou tu dobu jsem tam byl jako táborník, letos ale budu poprvé jako praktikant a moc se na to těším.

Jan Lavický (vedoucí a farář)

Ahoj, já jsem Jeník. Je mi 33 let a jsem farářem na malé vesnici jménem Klášter nad Dědinou. Jsem taky táta dvou dětí. Když zrovna nepracuju a nevychovávám děti, tak si rád čtu, chodím do přírody a sleduju aktuality z politiky, vědy a techniky atd. Miluju hudbu a neumím si bez ní představit život. Na tábory jezdím každý rok od předškolního věku a ještě mě to nepřestalo bavit – naopak, je to moje oblíbená část léta, kterou si už nějaký ten čas užívám jako vedoucí. Do Bělče jsem začal jezdit před třemi lety. Budu mít na starosti hlavně biblické programy, ale rád si s vámi taky zastřílim z luku, zazpívám u ohně nebo zahraju fotbal.

Kirill Chsherbakov (vedoucí)


Kazachstán – Rusko – Česko. Jsem prvák, studuju na Lékařské fakultě v Plzni na Univerzitě Karlově. Jako klasický student medicíny nemám moc volného času, ale když ho mám, tak ho využívám: mám rád cestování, sportuju – kolo, běh, výlety.

Iva Bernáthová (vedoucí)


Zdravíčko, říkají mi Ivka, Ivča nebo Ivy.  Letos se už po páté chystám jako vedoucí do Bělče. Pocházím z Mariánských Lázní, studuju v Praze, zabývám se divokými zvířaty nejen v tropech, ale i v naší české přírodě. Můžete mě proto potkat v laborce nebo v tělocvičně, jelikož mám ráda pohyb. Teď však pracuji většinou za počítačem, proto už se těším, až si zase odpočinu od online světa v Bělči. Na táboře mě nejvíc baví vytvářet všelijaké hry a když si je můžu zahrát spolu s dětmi, tím lépe. A ani déšť mě nezastaví.